Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 175 zł.

10 POWODÓW, DLACZEGO WARTO JEŚĆ ŚWIERSZCZE

Nadal się wahasz, czy spróbować jadalnych owadów? Może nasze 10 powodów, dla których warto jeść świerszcze, zachęci Cię do tego.

 

 

Świerszcze przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit

Badania eksperymentalne dr Valerie Stull z University of Wisconsin-Madison wykazały, że jedzenie mączników prowadzi nie tylko do poprawy mikroflory jelit, ale także do poprawy funkcjonowania i odporności jelit, jak i znacznego spadku enzymów we krwi, które prowadzą do stanów zapalnych w organizmie.

"Owady jadalne cieszą się dużym zainteresowaniem. W Europie i USA mówi się o nich jako o zrównoważonym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska źródle białka. Nasze badania dowodzą, że warto kontynuować badania i promować spożycie owadów jako cenne źródło składników odżywczych."

 

jiminis_grafika pod produkt web1-min

Zawiera 5 razy więcej kwasów omega-3 niż łosoś

Kwasy tłuszczowe omega-3 mają pozytywny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy, prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i lepszą budowę mięśni. Dlatego warto je jeść!

 

Świerszcze zawierają 1,5 razy więcej wapnia niż mleko

Świerszcze nie tylko dobrze smakują, ale dostarczają Twojemu organizmowi solidnej dawki wapnia. Twoje kości będą Ci za to wdzięczne!

 

Zdrowe tłuszcze

Świerszcze dostarczają organizmowi niezbędnych zdrowych tłuszczów. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, chroniąc Twoje serce. Poza tym wspaniale smakują. Nic więc dziwnego, że świerszcze są tak doskonałe!

 

Kompletny zestaw aminokwasów

Świerszcze zawierają 9 niezbędnych aminokwasów. Są naturalnym i kompletnym źródłem białka.

 

Zbawiciele światowego kryzysu wodnego

Globalne zapotrzebowanie na wodę przekroczy do 2030 roku dostępne zasoby o 40%.

Rolnictwo zużywa około 70% światowych zasobów wody rocznie. Hodowla owadów jest przyjazna dla środowiska, a ich zapotrzebowanie na wodę i paszę jest minimalne w porównaniu z hodowlą tradycyjnych zwierząt gospodarskich.

 

Portugal bugs_grafika pod produkt web1-min_1

Humanitarnie pozyskane białko zwierzęce

Świerszcze nie potrzebują dużo miejsca (w przeciwieństwie do krów, świń czy kurczaków) i są zabijane w sposób humanitarny poprzez zamrożenie, dzięki czemu świerszcz zasypia naturalnie zahibernowanu i już się nie obudzi.

 

Lekkostrawność

Makroelementy, minerały i witaminy zawarte w świerszczach są lekkostrawne, dzięki czemu są łatwiej przyswajalne niż inne źródła białka.

 

Zapewnienie samowystarczalności żywnościowej

Liczba ludności na świecie w nadchodzących dekadach będzie rosła. Świerszcze są jednym z rozwiązań, które pozwolą wyżywić miliardy ludzi, dzięki przyjazności dla środowiska, zrównoważonemu rozwojowi i wysokiej wydajności ich hodowli.

 

Po prostu świetnie smakują

Suszone świerszcze smakują jak orzeszki ziemne, a w przetworzonych produktach nawet nie rozpoznasz ich smaku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz