Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 175 zł.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE OWADÓW JADALNYCH?

 

Jak wygląda hodowla świerszczy?

Hodowla świerszczy odbywa się w dużych pojemnikach o wymiarach 1x1 metr. Pojemniki wyłożone są opakowaniami po jajkach, po których świerszcze nieustannie się poruszają. Automatyczny podajnik kilka razy dziennie uzupełnia świerszczom pokarm i wodę . Co ciekawe, świerszcze, to pierwsze zwierzęta hodowlane, które można hodować za pomocą podajników i automatyzacji.

 

Czym żywią się świerszcze?

Świerszcze mają wyjątkową cechę - jakikolwiek zdrowy i pożywny pokarm zjedzą, potrafią go doskonale przyswoić. Świerszcze są karmione przede wszystkim owocami i warzywami, aby ich wartość odżywcza pokrywała nasze zapotrzebowania.

 

Gdzie hoduje się świerszcze?

Świerszcze są hodowane na wyspecjalizowanych farmach. A dokładniej, świerszcze, których używamy do produkcji produktów Grig, pochodzą z farm na Litwie.

Naszą długoterminową wizją jest zbudowanie własnej pionowej farmy świerszczy w Czechach i chcielibyśmy jej budowę rozpocząć w ciągu kilku lat.

 jiminis_grafika pod produkt web1-min

Czy przetwarzany jest cały świerszcz?

W procesie przetwarzania świerszczy nie ma żadnego odpadu, świerszcze są wykorzystywane w całości. Ma to dwie duże zalety.

Pierwszą jest przyjazność całego procesu dla środowiska.

Drugą jest korzyść dla naszego zdrowia. Większość witamin i minerałów znajduje się we wnętrznościach, które, w przypadku zwierząt gospodarskich, nie są konsumowane; jeśli chodzi o świerszcze,k ich spożycie jest całkowicie bezpieczne i wzbogaca organizm.

 

Czy złapanie świerszcza na łące to nie to samo?

Z pewnością nie, owady jadalne muszą zawsze pochodzić z certyfikowanych farm. Gdybyś złapał świerszcza na łące, nie wiesz, czy nie zjadł on czegoś złego.

 

Gdzie są produkowane produkty Grig?

Nasze produkty Grig wytwarzamy w kilku specjalistycznych  zakładach produkcyjnych na terenie całej Republiki Czeskiej.

 

Dlaczego sprzedają Państwo również produkty innych marek?

Sklep internetowy Grig jest największym rynkiem z produktami z owadów w Europie i chcemy zaoferować wszystkim jak najszerszą gamę produktów z owadów.

 

Dlaczego pakujecie swoje produkty w plastikowe opakowania?

W tej chwili nie ma bardziej ekologicznej alternatywy. Niestety, przepisy regulujące zasady opakowania żywności są bardzo surowe.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz