Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 175 zł.

RATUJĄC ŚWIAT MĄKĄ ZE ŚWIERSZCZY (W PEWNYM SENSIE)

RATUJĄC ŚWIAT MĄKĄ ZE ŚWIERSZCZY (W PEWNYM SENSIE)

Ze wszystkich stron napływają do nas budzące strach informacje o niezrównoważeniu przemysłu spożywczego. „Ogranicz spożycie mięsa!” głoszą jedni. „A skąd weźmiemy białko i wszystkie inne składniki odżywcze, które dostarcza mięso?” pytają sarkastycznie inni. 

 

Kriket_grafika pod produkt.1jpg-min

 

Dzięki Bogu, jest na świecie kilku wizjonerów i entuzjastów, którzy szukają kompromisu między tymi dwoma obozami. Czyli sposób na ograniczenie produkcji produktów pochodzenia zwierzęcego, która ekstremalnie obciąża planetę, a jednocześnie na zaspokojenie zapotrzebowania na dostateczną ilość białka – tj. wysokojakościowej i zrównoważonej żywności. Innymi słowy, starają się zrobić coś dla zdrowszej planety i ludzkości poprzez rozszerzenie oferty alternatywnych źródeł żywności. Z dumą się do nich zaliczamy. 

 

Pierwszą alternatywą, która może się nasuwać na myśl, jest wegański substytut mięsa. W GRIG pokarm z owadów uważamy za najłatwiejsze i najtańsze rozwiązanie – a konkretnie mówimy o mące świerszczowej. W końcu od jakiegoś czasu mówi się o owadach jako o pożywieniu przyszłości. 

 

I nic w tym dziwnego. Jak proszek ze świerszcza może korzystnie wpływać na organizm człowieka? Przede wszystkim właśnie owady mogą się poszczycić pełnym spektrum aminokwasów, czyli wszystkimi 10 zasadniczymi aminokwasami - a zatem etykietą "pełnowartościowego źródła białka". W porównaniu z wieloma wegańskimi pokarmami roślinnymi proszek ma tej kwestii zdecydowaną przewagę. A co więcej – znajdziesz w nim aż 70% białka! 

 

mceclip0-10

 

Ponadto, owady mogą się pochwalić lekkostrawnością, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi oraz szeroką gamą mikroelementów. Znajdziesz w nich witaminy (np. z grupy B), cynk, żelazo czy kwas foliowy. Zadbają o lepsze trawienie dzięki błonnikowi i naturalnemu funkcjonowaniu jak probiotyk. To tylko część - a jednak cały szereg naturalnie występujących zdrowych substancji. Nie każda żywność może się tym pochwalić!

 

To zrozumiałe, że nie każdy może mieć ochotę na zjedzenie samego świerszcza. Dlatego staramy się przybliżyć ten odżywczy klejnot natury tak, że produkujemy żywność z owadów lub wzbogacamy inne produkty mąką ze świerszczy. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz