Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 175 zł.

FAQ

mceclip1-6

 

Dlaczego powinniśmy jeść owady?

Owady pod każdym względem okazują się świetnym wyborem, jeśli chodzi o źródło składników odżywczych. Zawierają dużo białka, żelaza, wapnia, a dodatkowo ich hodowla jest bardzo ekologiczna. Co więcej, odpowiednio przygotowane są doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie codziennej diety.

 

Jak smakują jadalne owady?

W samych produktach nie rozpoznasz smaku owadów, ponieważ jest to składnik o stosunkowo niewyraźnym smaku, a w dodatku łatwo go doprawić przyprawami. Jeśli jednak zdecydujesz się skosztować owadów w czystej suszonej postaci, to ich smak można porównać do smaku orzechów.

 

Jak przygotowuje się jadalne owady?

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie owadów. Używamy go do naszych produktów głównie w postaci proszku, który wzbogaca produkty w niezbędne białka, witaminy i minerały. Owady można spożywać również wprost, np. całe świerszcze przygotowane na patelni lub w piekarniku. W celu przygotowywania owadów polecamy jednak kierować się sprawdzonymi przepisami.

 

Kriket_grafika pod produkt.1jpg-min

 

Czy alergicy mogą spożywać jadalne owady?

Owady zawierają duże ilości chityny, składnika występującego w skorupiakach. Dlatego zwracamy uwagę naszym klientom, uczulonym na skorupiaki i mięczaki, o ewentualnej reakcji alergicznej na owady.

 

Jak uśmiercić jadalne owady?

Uśmiercenie owadów przebiega w sposób humanitarny. Owady są bardzo prostym gatunkiem zwierząt, a poza tym nie mają ośrodkowego układu nerwowego – dlatego nie odczuwają bólu. Samo uśmiercanie odbywa się przez schłodzenie, kiedy to owad jako zwierzę zimnokrwiste w naturalny sposób przechodzi w stan hibernacji, a następnie zostaje zamrożone.

 

Czy owady jadalne są odpowiednie dla wegetarian / wegan?

Ponieważ owad jest zwierzęciem, nie można do końca powiedzieć, czy jest to produkt odpowiedni dla wegetarian czy wegan. Zależy od tego, jak postrzega to osoba kierująca się daną filozofią odżywiania. Dzięki niskim wymaganiom hodowlanym, praktycznie zerowemu wpływowi na środowisko naturalne i zwierzęcemu charakterowi, owady są ekologicznym i humanitarnym źródłem składników odżywczych.

 

mceclip1-7

 

Gdzie mogę kupić jadalne owady?

Nasze produkty są dystrybuowane za pośrednictwem sklepów internetowych. Można je kupić w naszym e-sklepie SmakNaRobaka.pl, zarówno w postaci całych świerszczy, jak i produktów zawierających mąkę ze świerszczy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz