Darmowa dostawa dla wszystkich zamówień od 175 zł.

Nasza historia

 
ASS_6483_edit_web-min

 

„Chcemy zaoferować naszym klientom smaczny, pożywny i ekologiczny alternatywny pokarm.”

 

Wielkie rzeczy często zaczynają się od małych kroków – tak jak w przypadku GRIG. Kto by pomyślał, że kolonia letnia wzbudzi w nas chęć założenia firmy produkującej żywność z owadów? Tak się właśnie stało. W 2015 roku Adam po raz pierwszy spotkał się z propozycją skosztowania konika polnego. Wtedy odmówił. Jednak propozycja ta nie dała mu spać - zaczął szukać owadów, aby spróbować zrobić z nich jedzenie. Stwierdził, że produkcja żywności z owadów jest w naszym regionie nielegalna. Mimo to kontynuował realizację tego pomysłu - dlaczego miałoby to być niemożliwe, skoro na świecie od dawna je się owady? A zwłaszcza, gdy ich konsumpcja niesie ze sobą korzyści tak dla człowieka jak i dla planety?

Trzy lata później zgodnie z prawodawstwem europejskim owady oficjalnie stały się żywym inwentarzem, dając w ten sposób zielone światło dla produkcji artykułów żywnościowych z zawartością owadów. Adam zaczął opracowywać receptury we współpracy z Uniwersytetem Mendla w Brnie, prowadząc coraz intensywniejsze badania. Krótko mówiąc, robił wszystko, co mógł, aby zaoferować czeskim klientom przysmaki z owadów, i jednocześnie zmieniać nawyki żywieniowe dla dobrego zdrowia i równowagi. Gdyby wszystko było takie łatwe... W laboratorium wszystko działało jak w zegarku, jednak później stwierdził, że firma nie ma potrzebnej technologii, przestrzeni ani odpowiednich cen. Półtora roku pracy prawie że poszło na marne.

Ale nie poddaliśmy się i teraz zbieramy plony naszej pracy. Znaleźliśmy odpowiednich producentów, wspaniałą hiszpańską farmę świerszczy, mamy doskonały zespół, chęć ciągłego rozwoju a przede wszystkim wizję lepszego, bardziej zrównoważonego świata.

 

 

Nasze wartości

Odpowiedzialność wobec naszej planety

Do 2050 roku na naszej planecie może być nas już ponad 10 miliardów, więc trzeba znaleźć nowe I bardziej trwałe źródła białka. Owady są doskonałą opcją.

 

Być przydatnym

Poprzez smaczne, odżywcze I starannie opracowane produkty pragniemy zaoferować naszym klientom pokarm, który dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych makroelementów oraz pokaźną dawkę mikroelementów.

 

Urozmaicanie zdrowej żywności

Nie chcemy zmieniać podstaw zdrowego trybu życia. Chcemy jednak, aby nasze produkty uatrakcyjniały odżywianie I aby coraz więcej osób dbało o swój stan zdrowia.

 

W naszym sklepie znajdziesz największy wybór żywności z owadów jadalnych w europie.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz